Det ser ut som om du inte är medlem på Terapisnack ännu, för att registrera dig, klicka här...

Terapisnack

Välkommen till Terapisnack!

Psykologi forum för dig som har frågor om psykologi, psykoterapi, terapi, mental träning, psykiska störningar som panik ångest. tvångssyndrom, borderline, ätstörningar mm. Här kan du få stöd hjälp utan kostnad eller bara dela med dig av din egna erfarenheter som kan hjälpa andra.

Just nu är du inne som gäst vilket ger dig begränsad tillgång till forumet. Du kan läsa och se vad som skrivs men du kan inte själv skriva eller fråga något.

Det är helt gratis att bli medlem och det tar bara någon minut. Som medlem på Terapisnack kan du själv ställa frågor och få svar dels av våra experter men även av andra medlemmar som är intresserade av psykologi!

För varje inlägg får du krediter som du kan handla för. Du kan bland annat köpa böcker, kurser, nätterapi, terapisessioner mm.

Så vad väntar du på, bli medlem direkt!

Nyheter

Webb-TV

Våra kontor

 

Göteborg
Alingsås
Kungsbacka
Stenungsund
Halmstad
Stockholm
Falkenberg
Hässleholm
Linköping
Vill du annonsera här?

Kontakta oss på info@comunicera.se

Gå tillbaka   Terapisnack > Comuniceras tjänster > Telefoncoaching för hela Sverige
Registrera Bloggar FAQ Medlemslista Kalender Sök Dagens inlägg Markera forum som lästa Statistics

Telefoncoaching för hela Sverige Telefoncoaching för hela Sverige.

Svara
 
LinkBack Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2007-10-24, 22:59   #11 (permalink)
KaZ
Junior Member
Bronsmedlem
 
KaZs avatar
 
Reg.datum: Oct 2007
Inlägg: 9
Cool Man kan i alla fall prata med den man älskar dock....

Tjohejsan. Man kan dock prata med en närståande som ändå inte tillhör familjen, Jag är en 20 årig kille som har en blivande flickvän som är bara 15 bast snart Och hon heter Madeleine och hon mår ovanligt dåligt, Hon har då Självmordstankar och så dära, Hon skadar sig själv med flit och mycket mer, Men jag märker att hon klarar av att prata med mig om sina problem mer och mer. Hon och jag har snackat med varandra mer än flera år...... hehe.... Jag återkommer med mera.

Senast redigerad av KaZ den 2007-10-24 klockan 23:04. Anledning: tog bort en mening bara ;P
KaZ är inte uppkopplad   Svara med citat
Gammal 2007-10-24, 23:07   #12 (permalink)
Jonas
Expert
Platinamedlem
 
Jonass avatar
 
Reg.datum: Sep 2005
Inlägg: 3 942
Krediter: 15 199
Standard

Hej

Om du vill ha lite stöd och råd gå in på expertsträngen och fråga Marie hon är specialicerad på självskadebeteende och erkänt skicklig att hjälpa unga tjejer


Hälsnigar
Jonas
__________________
Comunicera - Göteborg, Stockholm, Hässleholm, Alingsås, Halmstad, Uddevalla, Falkenberg, Linköping
031-774 00 67

Jonas Gåde är Master och Trainers Trainer i Powerthinking. Författtare till Servicemanual till ett bättre liv, Tjockholmsbibeln, Mensmonstret och Magiska relationer. Vill du boka Jonas som föreläsare maila: jonas@comunicera.se eller ring 0708-11 11 61.
Alla inlägg som Jonas skriver är intellektuell egendom och upphovsrättsskyddad av Comunicera Powerthinking.
Kopiering utan tillstånd kan resultera i rättsliga åtgärder.

Senast redigerad av Jonas den 2007-10-25 klockan 12:17.
Jonas är inte uppkopplad   Svara med citat
Gammal 2007-10-24, 23:20   #13 (permalink)
KaZ
Junior Member
Bronsmedlem
 
KaZs avatar
 
Reg.datum: Oct 2007
Inlägg: 9
Standard to Jonas

Tack för en superhärlig forum! Som verkligen behövs på internet! KRAM!
KaZ är inte uppkopplad   Svara med citat
Gammal 2007-12-23, 01:54   #14 (permalink)
farmor
Junior Member
Bronsmedlem
 
Reg.datum: Nov 2007
Inlägg: 20
Standard Gratis rådgivning per telefon

Det finns ett antal gratistelefoner att ringa till om man behöver prata med någon. En del är bemannade med lekmän andra med proffs. Förutom flera föräldratelefoner (ex. BRIS, Rädda barnen, Svenska föreningen för psykisk hälsa) finns jourhavande kurator (nås via stockholms stad) jourhavande präst (nås via 112), jourhavande medmännsika (- Röda Korset). via de flesta vårdcentraler kan man också nå en kurator!
farmor är inte uppkopplad   Svara med citat
Svara


Ämnesverktyg
Visningsalternativ

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

vB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Trackbacks are
Pingbacks are
Refbacks are



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 01:19.


Programvara från: vBulletin® Version 3.6.8
Copyright ©2000 - 2008, Jelsoft Enterprises Ltd.
LinkBacks Enabled by vBSEO 3.0.0
Svensk översättning av: Anders Pettersson
Lediga lägenheter
vBCredits v1.3 ©2007 by Darkwaltz4
Locations of visitors to this page