Vad f-n är det med alla psykiatriker och liknande?
Att bli upprörd, arg och liknande över saker man har blivit utsatt för är fullt NATURLIGT!
Bara för att man t ex är förbannad över att inte få den hjälp man behöver och är berättigad till innebär det väl för f-n inte automatiskt att man är en VÅLDSMAN??
Att man vid enstaka tillfällen blir arg, upprörd och irriterad över saker som inte fungerar i vårt sjuka samhälle innebär inte heller automatiskt att man utgör någon trafikfara!
Vem har t ex inte blir upprörd. irriterad och svurit över den där bilisten som inte vet hur man använder en blinkers, gör en vansinnig omkörning, inte kan blända av när de får möte, lastbilschaufförer som tror att de äger vägarna och liknande??
Men dårarna inom psykiatrin verkar inställda på att LETA fel hos personen de kan gnälla över och använda för att sätta sina nedvärderande diagnoser på folk!
De som har störst problem och behov av hjälp inom psykiatrin är INTE patienterna utan psykiatrikerna själva!
|