Hej,
Tack för svaret!Vi gjorde som du sa och lät Izzy sova lite mindre på dan.Nu sover hon ca 2h30min fördelat på 2 ggr.Sen gick vi tillbaka till att låta henne gråta ut på natten
.1:a natten grät hon lite över 2h och vi gick in ca varje 20 min utan att ta upp henne.Natten efter 50min,sen 30min,sen ca 15min utan att vi gick in en enda gång i ett par natter och sen...Vi vaknar kl7 på morgonen och undrar vad som hänt.Izzy sov från 21 till 7 utan ett pip!!!!
Sen dess har hon sovit från 21 till ungefär 5 då har vi gett henne lite välling så hon har somnat om till 7 ungefär.
Vi känner oss som helt nya mäniskor och livet känns super.Izzy är gladare och vi orkar med dom stunder som hon gnäller mycket bättre.
Vi vet att det fortfarande kommer att komma dåliga nätter men nu känns det som att vi är beredda på det när vi vet att hon kan sova bra.
/Lyckliga familjen
