Det är precis vad jag också säger. En expert är ju mer som ett bollplank samt någon som kan ge de rätta frågorna till än. Men min sambo tycker helt enkelt inte om ideén och jag kan ju inte tvinga honom till något han inte vill. Eller?
Ska försöka ta upp det hela en sista gång i kväll så vi kan gå vidare från det här nu. Tiden har igentligen runnit ut för att kunna göra abort. Men jag vill iaf kunna få ett enat svar. För hur vi än gör så är det mycke som måste planneras efteråt.
Jag börjar mitt nya jobb snart och så är min födelsedag runt hörnet. Jag vill kunna slappna av när det kommer och inte gå runt och känns skuld över att vi inte pratat klart om detta. Önska mig lycka till, i kväll blir det sista som ska sägas sagt.
Mvh S2a
|