Ämne: Var så rädd
Visa ett inlägg
Gammal 2008-01-22, 07:45   #21 (permalink)
Zuzanne
 
Inlägg: n/a
Standard

Hej!
Mörkt ute och kallt.. Skulle gärna ligga i sängvärmen, men jag kan inte koppla av.. Bättre att gå upp och göra något.
Igår hade jag tid hos min terapeut, men var så yr så jag vågade inte gå ut och att beställa en bil var uteslutet. Hon kom hem till mig istället. Helt otroligt vilka människor det finns.
Där satt vi i varsin soffa och drack grönt te och pratade och ältade det som hänt.. Eller JAG ältade rättare sagt.. Behöver prata om det känner jag, för var gång jag gör det känns det inte lika jobbigt efter.
Idag är det då dags att gå till polisen. Bor 100 meter från stationen så dit går jag. Har funderat fram och baklänges på det som hänt, och att anmäla detta ass känns bra för jag vill ha upprättelse samt att det kan hindra att andra råkar ut för honom.

Kaffe, en dusch och sedan samla ihop mig är vad som väntar nu.

Ha det bra all och CAT.... Hör av mig till dig sen.

Zuzanne
  Svara med citat